Jak nawozić jagody kamczackie?

Dodał/a 16 maja, 2018

Czym jest jagoda kamczacka? Otóż okazuje się, że jest to owocujący krzew, który najwcześniej owocuje. Jego owoce dojrzewają już pod koniec maja i na początku czerwca, jeszcze przed pierwszymi truskawkami. W gruncie rzeczy jagody kamczackie są dość łatwe w uprawie, bardzo wytrzymałe na mróz, jak również odporne na suszę. Jak zatem nawozić takie jagody kamczackie? W tym artykule pokrótce odpowiem na to pytanie.

owoce jagody kamczackiej instagram.com/ogrodyikwiaty/

Źródło: instagram.com/ogrodyikwiaty/

Owoce jagody kamczackiej
Jagody tego krzewu są ciemnogranatowe, pokryte włosowatym nalotem, o smaku słodko – kwaśnym. To sprawia, że idealnie nadają się do spożycia na surowo, jak także na przetwory, do suszenia lub mrożenia.
Otóż owoce jagody kamczackiej coraz częściej wykorzystywane są w medycynie ludowej, jako surowiec wzmacniający. Jest tak, gdyż owoce tej oto jagody pomagają obniżyć ciśnienie tętnicze i zmniejszyć ryzyko zawału serca. Ponadto zapobiegają anemii, spowalniają rozwój jaskry, jako lek przeciwmalaryczny, a także ich jedzenie jest pomocne w chorobach układu pokarmowego oraz w zakażeniach bakteryjnych.
Kamczackie jagody są również źródłem witaminy C, które zawierają od 30,5 do 186,6 mg kwasu askorbinowego na 100 g świeżej masy, co jest bardzo porównywalne do zawartości witaminy C w owocach czerwonej porzeczki, pomarańczy bądź owocach kiwi, które uznane są za bogate źródło witaminy C5. Owoce te zawierają też witaminy z grupy B, magnez, fosfor, wapń oraz potas.
Jak kwitnie jagoda kamczacka

Źródło: instagram.com/ogrodyikwiaty/

Nawożenie jagody kamczackiej
Takie nawożenie krzewu jagody kamczackiej absolutnie powinno być wykonywane nawozem naturalnym i odbywać się raz na dwa lata. Ponadto jagoda kamczacka najlepiej przyjmuje się w glebie, już wcześniej przed posadzeniem wzbogaconą obornikiem bądź kompostem. Warto jest również zastosować nawozy mineralne. Sprawdzają się te, które lubi borówka amerykańska.

Zostaw Komentarz